1% i inne dotacje dla Bema

SZANOWNI PAŃSTWO!

DRODZY PRZYJACIELE I SYMPATYCY!

Polskie Stowarzyszenie Kulturalne im. Józefa Bema wyraża serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom za dotychczasowe dotacje, które pomogły w zorganizowaniu

wielu interesujących uroczystości kulturalnych. Równocześnie gorąco prosimy o przekazywanie 1% podatku osobowego na cele Stowarzyszenia także i w tym roku. W oświadczeniu podatkowym należy podać nazwę Stowarzyszenia, adres oraz numer podatkowy:

19000943-1-41

Magyarországi Bem József Lengyel Kulturális Egyesület 1051 Budapest, Nádor utca 34. II. 1

Z radością przez cały rok przyjmujemy także inne dotacje, które można wpłacać na numer konta bankowego: OTP V. ker. fiókja 1052 Budapest, Deák Ferenc utca 7-9

11705008 - 20012759-00000000

Zarząd Stowarzyszenia

 

bem

                                                    

Magyarországi Bem József  Lengyel Kulturális Egyesület

Cím: 1051 Budapest, Nádor u. 34.

Tisztelt Támogatónk !

Kérjük, olvassa el Egyesületünk bemutatkozó sorait és tisztelje meg szervezetünk

adója 1 százalékával

adó szám: 19000943-1-41

Egyesületünk 57 éve működik és a tevékenysége a Magyarország egész területén fejt ki.

Gondoskodik a letelepedett lengyelek anyanyelvük és hagyományaik ápolásáról, a kulturális életének fejlesztéséről, képviseli kollektív érdekeiket és ápolja, az évszázados lengyel – magyar barátságot.

Egyesület feladatai:

Fiatalok számára a lengyel nyelv oktatásának elősegítése, az anyaországban szervezett nyelvtáborokba, nyári és természetjáró táborokba történő kiutazás támogatásával, valamint egyetemi és főiskolai felvétel elősegítésével.

A lengyel irodalom, sajtó és  filmművészet  népszerűsítése. Előadások, találkozók, kiállítások szervezése lengyel írók, költők, művészek, tudósok stb. közreműködésével. A lengyel hagyományos és nemzeti ünnepek, évfordulók megünneplésének megszervezése. Kulturális foglalkozások szervezése gyermekek részére, a lengyel nyelv oktatása, versek, dalok tanítása. Az ifjúság részére találkozók és kirándulások szervezése kulturális programmal. Lengyel cserkészet hagyományainak ápolása. Magyarország területén lévő lengyel emlékhelyek és sírok gondozása, folyamatos nyilvántartás vezetése az emlékekről. A lengyelek történelmi jelentőségű magyarországi tevékenységével kapcsolatos helyek megörökítése. Kiadványok készítése lengyel nyelven; az egyesületi és Magyarországon élő lengyelség életét bemutató időközi lap kiadása. Beteg honfitársak látogatása és a rászorulók lehetőség szerinti anyagi támogatása.

Egyesületünk politikától, politikái pártoktól független.

Bank számla számunk : OTP V. ker. fiókja 1052 Budapest, Deák Ferenc utca 7-9

11705008 - 20012759-00000000

 

Megköszönve támogatást, maradunk tisztelettel !

Egyesület elnöksége